Dolar, Zlato

Jako neúmyslné rozšíření do předchozího příspěvku (Dolar Dolů, Všechno), chci používat tento příspěvek upozornit zhodnocení zlata zejména vůči Dolaru. Po krátkém poklesu po úvěrové krizi, Zlato pokračuje v cestě vzhůru. To ocenil 15% rok-přes-rok, a v poslední době popraskané $1,000/oz pro teprve počtvrté v historii.

Obecné faktory za ceny zlata jsou příliš široké a četné být zachycen v tomto příspěvku. Kromě toho, mnoho z těchto faktorů mají jen málo společného s měnami (včetně Dolaru), a proto si nemyslím, povolení moc prostoru na blog, který je věnován forex. Ve stejné době, konspirační teoretici, soudného dne prediktorů, a dokonce i někteří ekonomové hlavního proudu už dlouho tvrdí, na podporu zlato jako zajištění proti inflaci (v opačném případě chápat jako devalvace měny). Ve skutečnosti, já jsem jen psala o zlato teď je to proto, že představa se stala mnohem více populární v posledních několika letech, na místě, kde vědátoři přišli vidět aktuální zhodnocení téměř výhradně z hlediska poklesu Dolaru.

To je proto, že mnoho z více konvenční faktory – stejné jako ty, které ovlivňují ceny ostatních komodit – naznačují, že ceny zlata by měl být klesající. Non-spekulativní poptávka (tj. šperky, průmysl) zůstává utlumený v důsledku hospodářské recese. Když už o tom mluvíme, zatímco tam je teď nějaké důkazy o oživení, je to zdaleka dostatečně robustní, aby podporovala návrat do bubliny ceny. Kromě toho, Mezinárodní Měnový Fond (MMF) schválil masivní prodej svých zlatých rezerv, což odpovídá 15% z roční světové produkce zlata.

Přesto cena zlata zůstává nejen stabilní, ale pozitivně živý. Podle analytiků je to kvůli zvyšující se pocit úzkosti o životaschopnosti Dolaru jako světové rezervní měny. Euro Pacific Capital Peter Schiff, efuzivní zdroj komentářem na trhu, se domnívá, že cena zlata raketově na $5000 dolarů za unci. "Schiff je prognóza je založena na jeho názoru na AMERICKÝ dolar se zhroutí pod tíhou naší masivní deficit a bezohledné politiky Obamovy administrativy, který přirovnává k masivní výdajové programy 1960, který vydláždil cestu pro zlato je výstup v roce 1970."

Další analytici si Schiff je zobrazení o jeden krok dále tím, že tvrdí, že nedostatek životaschopných alternativních rezervních měn (Euro, japonský jen, Libra, Yuan, atd, jsou sužován podobné zásadní nedostatky jako Dolar), je zlato nejlepší kandidát nahradit Dolar. Někteří lidé dokonce držet extrémní názor, že celý fiat měnový systém se zhroutí, s výsledkem, že výměnný systém soustředěný kolem zlata. V každém případě, lidé jsou nervózní: "to znamená, Že rostoucí počet investorů, obchodníků — a, nejvíce troublingly, zahraniční vlády — nevěřím v sílu AMERICKÉHO dolaru, analytici varují. Lidé kupují zlato, když tam je strach."

Na druhou stranu, zdá se rozumné, že zlato je ocenit ze stejného důvodu, že všechno ostatní je. V tomto smyslu, rostoucí ceny zlata jsou jen stěží pozoruhodné. Stříbro a platina, například, vzrostly téměř o 50% rok-po-roce, a to navzdory podobně slabé základy. Tam je nebezpečí v propojování pokles Dolaru příliš úzce s růstem zlato, protože bývalý je do značné míry funkcí krátkodobé faktory, jako jsou nízké úrokové sazby a zvyšující se riziko chuť k jídlu. "S Fed potvrdil, že úrokové sazby by mohly být stabilní po dlouhou dobu, může dolar nadále být dumpingové ve prospěch vyšším výnosem měny, které mohou laskavost žlutého kovu."

Zatímco tam je důvod se znepokojovat, nebo dokonce naštvaný o deficitní výdaje, kvantitativní uvolňování, peníze, tisk a neudržitelný dluh, tam je velmi málo podporují názor, že inflace je při držení. Ve skutečnosti, na základě obou státních dluhopisů a inflace, cenné papíry, inflace je poslední věc na mysli investorů. Kromě toho, zatímco zlato představuje koncepční rezervní komodita, není to moc praktické. To má velmi málo utility (zejména ve srovnání s jinými komoditami), a jeho nabídka může být snadno manipulovat tím, výrobců a centrálních bank. Jeden analytik vysvětluje, že "I poměrně vratký rezervní měny, je lepší než zlato. Zlato je mnohem méně likvidní než AMERICKÉ státní cenné papíry, drahé uložit a pojistit, a především více volatilní ceny."

Ještě, vnímání je realita na finančních trzích. Pokud investoři chtějí vidět spojení mezi slabý Dolar a silné zlata, budou jednoduše vymyslet. Ale v případě, že Fed zvýší úrokové sazby a/nebo Dolar stabilizuje, můžete očekávat, že ceny zlata, aby tak učinily. Pokud se to stane, nebude to znamenat, že důvěra v Dolar byl obnoven. Místo toho, to bude pouze znamenat, že investoři mohou získat vyšší návratnost investic do aktiv denominovaných v Dolarech a již není třeba spekulovat ve zlatě.

Nejnovější články: