Rozdělení Jenů

Japonský jen se stále více připomínající pacienta s děleným porucha osobnosti, pohybující se v jednom směru (dolů) vůči Dolaru, když se chová zcela odlišně vůči ostatním měnám.

Pro většinu trvání úvěrové krize, Jenu měl zrcadlové výkon Dolaru, které byly provedeny tak jako tak-zvané "bezpečné útočiště měny". Na chvíli, Jenu dokonce předstihl Dolar, roste do 13 let+ vysoká. Za posledních pět týdnů, nicméně, Jenu klesla proti Měny, a to při zachování její hodnotu před ostatními soupeři. To je nejasné přesně to, co je hnací tento split, ale pečlivá analýza naznačuje, že je produkt změnilo psychologii investorů.

Vypracovat, jen je strmý nárůst byl způsoben finanční - na rozdíl od ekonomické faktory. Jako investoři uprchl rozvíjejících se trzích hromadně a odvíjí carry obchodů, to vyvolalo záplavu kapitálu zpět do Japonska. To nebylo, protože jen bylo něco zvláštního; daleko od ní ve skutečnosti. Spíše to bylo proto, že alternativy byly vnímány jako podstatně rizikovější. To se začalo měnit v vážný, když se ukázalo, že Japonská ekonomika shunk o více než 12% (na roční bázi) v posledních čtvrtletí. Vzhledem k tomu, že Japonská ekonomika je známo, závislá na vývozu, a to netrvalo dlouho pro investory, pro připojení Japonsko je povislá HDP s jeho silné měny.

To podnítilo spekulace, že Japonsko by zasahovat na devizových trzích, aby se zabránilo Jenu z dále roste. Nakonec, Japonsko nechtěl trávit desetník. Naštěstí to nemusel, protože investoři se na nápovědu, a poslal jen omílání proti Dolaru. Technicky, Japonsko nemá zasáhl od roku 2004 (viz graf), ale hrozba intervence v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami zajištěno, že v tomto případě slova, mluvil tak hlasitě jako akce. Je třeba poznamenat, že Japonsko bude používat malou část svých rezerv financovat domácí ekonomické initatives, ale alespoň prozatím, žádná z nich budou použity na nákup Dolarů na spotovém trhu.

Tak proč ne jen obrátil kurz vůči ostatním měnám? Její akciový trh je povislá, a jeho ekonomika je stejně špatné, ne-li horší-než-průměrné tvar. Odpověď spočívá v úrokové diferenciály a investor tolerance rizika. Míra mezery mezi Jenu a nejvyšší výnosy měně (Nový Zéland), se zmenšil na méně než 3,5%. Kromě Austrálie, a v menší míře Eura, úrokové sazby, rozdíly jsou skutečně zanedbatelné. Proto, investoři se rozhodli, že zisky z dalších pár stovek bazických bodů výnos nejsou kompenzovány vnímán nárůst rizika jsou spojena s volatilita měny. Že tato teorie má voda, o čemž svědčí pokles Japonského Jenu, které je registrováno ihned, kdy Banka Austrálie se rozhodla držet sazby stabilní na svém posledním zasedání.

Nejnovější články: